VIDEO: Hajlující Breivik se ve vězení prý ještě více zradikalizoval

VIDEO: Hajlující Breivik se ve vězení prý ještě více zradikalizoval
Autor: Flickr.com|Popisek: Anders Breivik
13 / 01 / 2017, 08:30

Masový vrah Anders Breivik při odvolacím soudním stání prohlásil, že mu samovazba škodí a on se v důsledku izolace ještě více zradikalizoval.

Podle svých slov se stává sám sobě ,,cizincem" a tento stav se dále zhoršuje. ,,Posledních pět  let jsem byl úplně izolován, seděl jsem ve své cele 23 hodin denně. Stal se ze mě cizí člověk, což je přímý důsledek izolace."

Posléze soudci řekl, že po dobu svého věznění se ,,ještě daleko více radikalizoval". Kromě jiného si Breivik znovu postěžoval na podmínky, které ve vězení panují, a zejména mu vadí časté prohlídky, kterých podle něho bylo na začátku až pět denně.

Breivik zopakoval, že by chtěl mít kontakty s těmi vězni, kteří vyznávají stejnou neonacistickou ideologii jako on, což mu nebylo zatím umožněno. Breivik přesto doufá, že se navázání kontaktů s ostatními vězni dočká.

I když před začátkem odvolacího soudu Breivik ,,tradičně" zahajloval, paradoxně prohlásil, že už není tím ultrapravicovým extrémistou, jímž byl před pěti lety. ,,Už nejsem od roku 2012 militantem," řekl masový vrah soudci.

 

psali jsme:

Norsko se odvolá proti rozsudku o "nelidském zacházení" s masovým vrahem Breivikem

Masový vrah žaluje Norsko za porušování lidských práv

 

Zdroj: reuters.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace