Video: Hasiči v New Yorku poprvé využili v boji s ohněm dron

11 / 03 / 2017, 07:45

Oficiální představitelé FDNY potvrdili, že hasičská jednotka poprvé využila dron v boji s ohněm.

Když v pondělí večer vypukl požár v Bronxu, hasiči využívali dron v hodnotě 85,000 dolarů drone pro pozorování požáru a získávání informací pro velitelské stanoviště, uvedli hasiči.

"Podařilo se nám získat dobrý výhled na střechu, což umožnilo veliteli zásahu vidět zasahující hasiče, během vedení střešních operací, odvětrávání střechy ahašení oheně," řekl Timothy Herlocker, ředitel FDNY Operations Center.

Záběry z dronu ukazují několik hasičů na střeše budovy, jak stříkají vodu na různá horká  místa, vznikající na střeše díky požáru v patře. Když začala střecha budovy v důsledku žáru kolabovat, umožnily záběry z dornu veliteli zásahu vydat správná taktická rozhodnutí, aby své muže uchoval v bezpečí.

Dron, který je schopen "zůstat ve vzduchu tak dlouho, jak je zapotřebí, aby poskytoval letecký záběr na místo" byl pilotován speciálně vyškoleným hasičem z taktického oddělení FDNY, které má k dispozici 3 takovéto drony. Celý zásah byl koordinován s FAA (Federal Aviation Administration).

Zdroj: ABC News

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace