VIDEO: Havárie stíhačky při letecké show v Británii. Zemřelo prý až 20 lidí

VIDEO: Havárie stíhačky při letecké show v Británii. Zemřelo prý až 20 lidí
Autor fotografie: Wikipedia, Alan Wilson|Popisek: Hawker Hunter T7 'WV372 - R "
23 / 08 / 2015, 10:15

AKTUALIZOVÁNO / Při sobotním pádu historické stíhačky na rušnou dálnici v jižní Anglii zahynulo podle nejnovější bilance pravděpodobně až 20 lidí.

V sobotu oznámila BBC místní policie, která místo neštěstí stále prohledává, že zemřelo nejméně 11 lidí a nevyloučila, že mrtvých bude nakonec více. Nyní už to je jisté a zpravodajské sevrery hovoří až o 20 obětech tragické nehody.

Policie plánuje během dneška nasadit jeřáb, který odklidí vrak letadla a vyhořelých aut. Právě pod letounem se patrně nacházejí další bezvládná těla, napsal s odvoláním na policii server BBC News.

Místní policejní představitel Steve Barry na tiskové konferenci v sobotu řekl, že na policii stále volají lidé, kteří pohřešují své blízké. "Oblast, kterou prohledáváme, je velmi rozsáhlá, a pročesává ji mnoho policistů se speciálním výcvikem... Z toho, co jsme dosud viděli, se zdá, že najdeme další oběti," dodal Barry, citovaný listem The Telegraph. (Zdroj: aktualne.cz)

V Brightonu na letišti Shoreham-by-Sea na letecké airshow nezvládl pilot stíhačky Hawker Hunter přemet a dopadl na dálnici A27 na projíždějící auta. Kromě řidičů automobilů byli na místě v době katastrofy také cyklisté a pěší diváci. Pilot je v kritickém stavu v nemocnici. Bezprostředně po nehodě se hovořilo o sedmi na místě mrtvých lidech, další byli převezeni do nemocnice.

Havárie se stala v sobotu kolem půl druhé odpoledne na letecké přehlídce u příležitosti 75. výročí bitvy o Británii nedaleko britského přímořského letoviska Brightonu. Následující video shlédlo několik milionů lidí (YouTube, Dan Tube):Trosky letounu zásahly nejméně čtyři automobily, včetně svatební limuzíny. Podle místní záchranné služby na místě zahynulo sedm lidí. Královská nemocnice v Sussexu přijala několik pacientů, jeden je v kritickém stavu, další mají jen menší zranění. Podle policie je mezi oběťmi i řidič svatební limuzíny Daimler, který jel pro nevěstu. 

„Letadlo se po nárazu rozletělo na dva velké kusy za obrovského oblaku ohně. Byla jsem vzdálena asi 15 metrů, tak jsem musela utíkat pryč před létajícímí troskami,“ popsala Ailish Southallová, která jela po A27 v autě. (Zdroj: lidovky.cz)

Legendární stíhačku pilotoval Andy Hill, zkušený a známý profesionální pilot, která sloužil v RAF a byl kapitánem u British Airways. (Zdroj: telegraph.co.uk)

Andy Hill, pilot Hawker Hunter   Foto: //www.air-shows.org

Andy Hill, pilot Hawker Hunter   Foto: //www.air-shows.org


YouTube, Kids Games


YouTube, Foxy313

Foto: wikipedia, pod licencí Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0 Generic, autor: Alan Wilson

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace