VIDEO: ,,Hidžábové" panenky mají bojovat s nenávistí proti islámu

VIDEO: ,,Hidžábové&quote; panenky mají bojovat s nenávistí proti islámu
Autor: flickr.com (CC BY-ND 2.0) |Popisek: hidžábová panenka
29 / 03 / 2017, 10:00

,,Hidžábové" panenky mají bojovat s rasismem a nenávistí proti islámu.

Tři ženy z amerického Pittsburghu chtějí svérázným způsobem bojovat s náboženskou nenávistí a rasismem. Proto vytvořily ,,hidžábové panenky". Podle názoru tří žen, které za nápadem stojí, si děti snadněji zvyknout díky těmto panenkám na zahalené ženy, které se kolem nich budou pohybovat.  

Tři ženy se domnívají, že tato vzpomínka na dětství s ,,hidžábovými panenkami zlepší celkový postoj dětí k zahaleným ženám a islámu jako takovému. Důležitý je podle žen vzdělávací aspekt ,,hidžábových panenek".

Na sociálních sítích má tento nápad zatím spíše negativní odezvu a uživatelé například spílají ženám do ,,teroristek" či ,,zrádkyní".

psali jsme:

Miluji svůj hidžáb, nenávidím nemuslimy

Známý módní řetězec se propůjčil islámu: Bude prodávat hidžáby

 

Zdroj: youtube.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace