Video hořící katedrály Notre-Dame v Paříži

Video hořící katedrály Notre-Dame v Paříži
Autor fotografie: Twitter|Popisek: Hořící katedrála
15 / 04 / 2019, 19:45

Slavná katedrála stojící na východní polovině ostrova Île de la Cité na řece Seině v Paříži je v plamenech. Sociální sítě jsou zahlcené hashtagem #notredame.

BREAKING NEWS: Part of the roof has collapsed, spire in danger of collapsing as fire burns down the iconic Notre Dame Cathedral in Paris. pic.twitter.com/idslrZBMyD

— BNL NEWS (@BreakingNLive) April 15, 2019

Katedrála Notre-Dame se začala stavět roku 1163 na přání biskupa Maurice de Sully na místě křesťanské baziliky, která stála na základech římského chrámu. Dokončen byl až o dvě století později roku 1345. Do Notre Dame se vejde až 9 000 lidí.

Na Twitterovém účtu pařížské starostky Anne Hidalgo se objevila informace o hrozivém požáru a snaze dostat plameny pod kontrolu.

Pařížská policie zatím informace o příčině požáru neposkytla. Podle zdroje z hasičských složek k požáru došlo asi v 18:50  a jedním z možných původců požáru mohou být práce na opravách budovy.

/AKTUALIZOVÁNO/ - Po několika hodinách se podařilo rozsáhlý požár slavného pařížského chrámu dostat pod kontrolu. Dvě třetiny střechy stavby jsou zničené, skelet však masivní žár vydržel. Zachránit se podařilo navzdory obavám hasičům rovněž dvě čelní věže. Příčina požáru se zatím šetří, vyloučeno bylo žhářství. Podle dostupných zpráv může vypuknutí požáru souviset s opravou kostelní věže za 6 milionů Euro. Prezident Emmanuel Macron prohlásil, že Francie znovu vybuduje katedrálu Notre-Dame a chce již dnes vyhlásit mezinárodní sbírku.

Nové záběry ukazují pád chrámové věže.

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace