VIDEO: Hradní stráž oslavila 100 let své existence

VIDEO: Hradní stráž oslavila 100 let své existence
Autor: David Sedlecký (CC BY-SA 3.0)|Popisek: Hradní stráž
11 / 12 / 2018, 18:00

Hradní stráž si na slavnostním nástupu na Pražském hradě připomněla významné výročí svého vzniku.

V pátek 7. 12. 2018 bylo na třetím nádvoří Pražského hradu živo. Konal se zde slavnostní nástup Hradní stráže, která si za přítomnosti válečných veteránů, České obce sokolské, mons. Dominika Duky, prezidenta Miloše Zemana a dalších připomněla 100 let od svého založení.

Řečníci, kteří na významné akci promluvili, vesměs vyzdvihli důležitost vzniku této jednotky, která tvoří dnes již neodmyslitelnou součást Pražského hradu. S tím samozřejmě souvisí i státní tradice spojené se zrodem mladého československého státu, na které se vystupující odvolávali.

                                   

Miloš Zeman prohlásil, že právě vznik Hradní stráže je úzce spjat s naší státností. Prezident republiky také zmínil, že Hradní stráž se podílí v současné době na všech důležitých úkolech v rámci armády. Devět jejích členů se navíc účastní zahraniční mise v Afghánistánu.

Hradní stráž, která je součástí českých ozbrojených sil, vznikla 7. prosince 1918. Byla vůbec první vojenskou jednotkou, která byla určena k ochraně Pražského hradu. Vznikem nacistického protektorátu byla Hradní stráž rozpuštěna. Nový význam pak útvar získal až pádem komunismu v roce 1989.

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace