Video hraje stále důležitější roli také v interní komunikaci

Video hraje stále důležitější roli také v interní komunikaci
10 / 05 / 2019, 12:00

Není to tak dávno, kdy pro úspěšnou komunikaci a přenos informací stačil psaný text doplněný o fotografii. Jedna dvě hezké fotky či grafika sdělení zásadně oživily. To v posledních letech však již zdaleka nestačí. Čtenáři i zákazníci konzumují média stále rychleji a čím dál častěji dávají přednost video obsahu. A to jak ve zpravodajství, tak na internetu či sociálních sítích. Sledování pohyblivých obrázků a zvuková informace je totiž pro ně jednodušší a zábavnější. Video vstoupilo nyní masivně také do interní komunikace. Zaměstnavatelé si uvědomují, že komunikace prostřednictvím videa je pro zaměstnance příjemnější a často také efektivnější.

„Video komunikace je uvnitř firem stále častější. Firmy natáčejí pro zaměstnance videa, kde je informují například o nových vizích a strategiích, prodejním týmům představují výhody svých produktů a tímto způsobem je školí, HR oddělení pak na videu představují zaměstnanecké benefity či reportáže z firemních akcí,“ říká Andrej Hronec ze společnosti Audiopro.

Jeho slova potvrzuje i Radoslav Kavulič, personální ředitel SSI Group: „Zaměstnáváme více jak 2000 pracovníků ze všech regionů v ČR, kde značná část z nich je ve věku 55+, protože jednou z našich hlavních činností je poskytování služeb ostrahy objektů. Vydáváme tištěný interní magazín, ale z nedávného průzkumu jsme zjistili, že i zaměstnanci této věkové kategorie si s počítačem a mobilem již velice rozumí a většina z nich by uvítala získávání informací také prostřednictvím videí umístěných na intranetu či Youtube kanálu.“

Častější video komunikaci uvnitř firem nahrávají také čím dál pokročilejší technologie, ale i snižování nákladů na služební cesty mezi pobočkami jedné firmy, a to z pohledu úspor jak pohonných hmot, tak  časové náročnosti těchto cest a efektivně využitého času. Roste také podíl homeworkingu a práce z co-working center či kaváren.

„Dnes díky těmto faktům a stále modernější technice lze pracovat vzdáleně téměř odkudkoliv. Není problém být s kolegy v úzkém kontaktu prostřednictvím vysoce kvalitní face-to-face interakce prostřednictvím videokonference. Poslední novinkou jsou například inteligentní kamery Huddly disponující umělou inteligencí. Kamera dokáže například sledovat okolní prostředí a díky zabudovanému neuronovému procesoru na něj v reálném čase reagovat. Průběžně pak detekuje osoby, které se aktivně účastní jednání, a zaostřuje na ně,“ říká Andrej Hronec ze společnosti Audiopro.

Jednací místnosti vybavené pokročilou technologií pro video budou v blízké budoucnosti stále častější. Běžné budou funkce rozpoznávání obličeje a hlasu, rozšířená realita, automatické překládání hovoru ve více jazycích nebo plánování pracovních schůzek na základě strojového určení. Vyplývá to z aktuální studie „The Future of Video Communication and Meeting Productivity“, kterou zpracovala společnost Lifesize.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace