VIDEO: Human Rights Watch: Asadovi vojáci útočili v Aleppu chemickými zbraněmi na civilisty, máme důkazy

VIDEO: Human Rights Watch: Asadovi vojáci útočili v Aleppu chemickými zbraněmi na civilisty, máme důkazy
Autor: Flickr.com|Popisek: Aleppo
15 / 02 / 2017, 13:30

Organizace Human Rights Watch (HRW) obvinila Asadovy jednotky, že v Aleppu mezi 17. listopadem a 13. prosincem útočily na civilisty chemickými zbraněmi.

HRW jako důkaz předkládá video, na němž je vidět zelený dým v ulicích Aleppa, což má být chlorin, jedovatý plyn, která má dusivé účinky.

Podle HRW měli provést Asadovi vojáci takových útoků nejméně osm a zemřít při nich mělo devět lidí včetně čtyř dětí. Dalších 200 lidí mělo být plynem zraněno. Podle HRW však počet chemických útoků mohl být i vyšší, zdokumentovány má organizace zmíněných osm.

 

Pro podporu svého tvrzení HWR prohlásila, že v postižené oblasti mluvila se svědky, shromáždila fotografie a především pořídila záznam, který podle organizace naznačuje, že chlorinové bomby byly shazovány do ulic Aleppa z vrtulníků vládních jednotek v době, kdy se probíhala ofenziva.

Používání chlorinu jako zbraně je zakázáno v rámci dohody o všeobecném zákazu chemických zbraní, k níž pod tlakem Ruska přistoupila v roce 2013 také Sýrie.

 

psali jsme:

Analytik: Asadovi oponenti kontrolují 13 procent syrského území

(VIDEO) Rusko-Turecká vojenská spoluprácu v Sýrii funguje, spoločne robia veľké straty ISIS

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace