Video: Imigranti v Calais se násilím dostali na trajekt, přístav musel být uzavřen

Video: Imigranti v Calais se násilím dostali na trajekt, přístav musel být uzavřen
Autor fotografie: AFP|Popisek: Sobotní demonstrace v Calais
24 / 01 / 2016, 17:00

Sobotní demonstrace v Calais kvůli podmínkám, ve kterých žijí imigranti v uprchlickém táboře "Džungle" přerostla v útok proti policejním zátarasům.

Přes pět stovek uprchlíků překonalo ploty a asi 150 běženců se pokoušelo dostat se až na trajekt do Británie.  Skupině asi padesáti z nich se podařilo nalodit na trajekt, který do Calais připlul z Doveru. Na palubě bylo jen několik nákladních aut, pasažéři však už ne. Přístav musel kvůli tomu být na dvě hodiny uzavřen a trajekty vyplouvaly se zpožděním. Policie na místě zatkla 35 lidí včetně 24 migrantů, uvedla stanice BMFTV. Zdroj:zpravy.idnes.cz

Jen před několika dny uprchlíci napadli i filmový štáb z Holandska, který se snažil natočit dokument z tábora. Neustále napadají surově i řidiče kamionů a policisty.

Demonstraci organizovali aktivisté nejen z Francie, ale i Britové, Belgičané a Italové. Jeden z nich italský student Rino uvedl pro agenturu AFP „Jsme tu, abychom vyjádřili solidaritu a odsoudili nečinnost Francie, která nemá vůli zajistit uprchlíkům lepší život."

Ředitel britské dopravní asociace Road Haulage Association Richard Burnett incident ostře odsoudil, uvedla stanice BBC. Je podle něj jen otázka času, „než se naše nejhorší obavy stanou skutečností a britský řidič kamionu přijde o život“.

Tagy článku