VIDEO: Irácké jednotky podporované USA se zmocnily mosulského letiště

VIDEO: Irácké jednotky podporované USA se zmocnily mosulského letiště
Autor: Flickr.com|Popisek: letiště
23 / 02 / 2017, 13:00

Irácké jednotky dnes dosáhly významného úspěchu - dobyly mosulské letiště z rukou IS.

Po vyhnání bojovníků IS z východního Mosulu slaví irácké ozbrojené slaví další významný úspěch. Agentura Reuters dnes informovala, že postupující irácké jednotky podporované USA se zmocnily důležitého strategického bodu - mosulského letiště.

Informaci potvrdila i irácká státní televize, které konstatovala, že jednotky rychlé reakce, vojáci a federální policie plně kontrolují letiště. To odděluje západní část města od několika tisíc civilistů, kteří nemohou nikam utéct a jsou tak ve městě ,,uvězněni".

Podle irácké státní televize provedly irácké jednotky ve čtvrtek velkou ofenzivu na mosulské letiště a probojovaly se rovněž na nedalekou vojenskou základnu ovládanou IS.

Na operaci spolupracovaly jednotky ze zvláštní protiteroristické služby, které se dostaly do přímé palby s bojovníky IS. Ti se snažili znesnadnit postup vojákům především sebevražednými útoky.

Mosulského letiště jakožto strategicky důležitého bodu se bojovníci IS zmocnili v červnu 2014.

 

psali jsme:

(VIDEO) RAF ničí významné ciele Islamského štátu v Mosule, s precíznou presnosťou

 

Zdroj: reuters.com, rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace