Video: Irácký Abrams likviduje komando ISIS

Video: Irácký Abrams likviduje komando ISIS
Autor: DVIDSHUB (CC BY 2.0)|Popisek: Ilustrační foto Abrams M1A1
02 / 03 / 2016, 07:00

Posádka iráckého hlavního bitevního tanku M1 Abrams zpozorovala bojovníky islámského státu, kteří se snažili pod rouškou noci manévrovat po bojišti. A pak to už šlo rychle...

Kamera zachytila obrazovku s nočním viděním uvnitř iráckého tanku, kde posádka zaměřila a zlikvidovala skupinu bojovníků ISIS pomocí hlavního děla ráže 120 mm.


Hlavní bojový tank M1 Abrams je nástupce tanku M60 Patton, výrobcem je divize Land Systems firmy General Dynamics. V konstrukci tanku je kladen důraz na ochranu posádky, vysokou přesnost (one shot, one kill) a vysokou pohyblivost. Ve světě jsou používány tři verze - původní M1, vylepšená M1A1 (vylepšena byla především palebná síla a ochrana posádky, dnes nejpoužívanější verze) a M1A2 (bylo zdokonaleno elektronické vybavení). 

Irácká armáda má přibližně 146 tanků Abrams, které získala mezi roky 2010-2013.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace