Video: Íránský dron prolétává nad americkou letadlovou lodí

Video: Íránský dron prolétává nad americkou letadlovou lodí
Autor fotografie: YouTube|Popisek: Americká letadlová loď
30 / 01 / 2016, 00:30

Ruská stanice RT zveřejnila údajné záběry z íránského dronu, který zaměřuje cíle na americké letadlové lodi. Video pochází z vysílání íránské televize.

Dron Íránu byl neozbrojený a pro americkou loď tak neznamenal žádné nebezpečí, obrana lodi tedy nijak nezareagovala.

Pro Írán znamená nafotografování letadel na palubě letadlové lodi "veliký svátek" a představitelé armády mluví o statečnosti svých jednotek. V oblasti se nyní pohybuje letadlová loď Harry S Truman.

USS Harry S. Truman performs swing checks.

Tuto středu íránské námořnictvo varovalo americkou válečnou loď, aby opustila Ománský záliv, kde se konalo cvičení íránského vojenského námořnictva. Íránské námořnictvo vyslalo varování blíže nespecifikované válečné lodi USA, která se blížila k oblasti cvičení. Plavidlo po varování opustilo okamžitě oblast a situace se tak podle agentury vrátila do normálu.

Nedávno navíc došlo ke konfliktu mezi Íránem a USA, kdy Írán zajal dva rychlé čluny amerického námořnictva, které vpluly do jeho výsostných vod: Írán zajal dva americké čluny a deset námořníků

Zdroj: RT, Reuters

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.