Video: islamisté pálí z děl na ruskou základnu v Sýrii

Video: islamisté pálí z děl na ruskou základnu v Sýrii
30 / 11 / 2015, 11:00

Server The Independent přinesl záběry zachycující islamisty, jak střílí z děla na leteckou základnu Hmeymim, ve které jsou dislokovány ruské letecké síly.

Video údajně ukazuje bojovníky z islamistické skupiny al-Ahrar Sham jak střílí z děla ráže 130 mm na leteckou základnui Hmeymim na pobřeží Středozemního moře v Sýrii.

Skupina vydala prohlášení, kde říká: "My, Islámské hnutí Ahrar Al-Sham se nyní zaměřujeme na ruskou základnu na letišti Hmeymim s dělem ráže 130mm v reakci na jejich prudké útoky na hory Akrad a Turkmen. Bůh je největší."

Skupina Ahrar al-Sham je označována jako teroristická, ale v minulosti bojovala proti ISIS. Turecko patrně poskytuje této skupině logistickou a vojenskou podporu.

Zdroj: The Independent

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace