Video: Islámisté posílají na sebevražedné mise "děti chalífátu"

Video: Islámisté posílají na sebevražedné mise &quote;děti chalífátu&quote;
Autor: Screenshot YouTube|Popisek: Asi dvanáctiletý útočník, který se chtěl odpálit v Iráku
22 / 08 / 2016, 19:15

Islámský stát už "vychoval" svoje dětské bojovníky, ti začali provádět sebevražedné útoky.

Na turecké svatbě se odpálil chlapec mezi 12 a 14 lety

Nejméně 22 obětí sobotního pumového útoku na kurdskou svatbu v jihovýchodním Turecku bylo mladších čtrnácti let. S odvoláním na nejmenovaného tureckého vládního představitele to dnes uvedla agentura Reuters. Atentát spáchal sebevražedný útočník, kterému bylo mezi 12 a 14 lety. Počet obětí útoku vzrostl na 53, dvě osoby totiž během noci zemřely v nemocnici. Dalších téměř 70 lidí utrpělo zranění. Zdroj: denik.cz

Europol už začátkem letošního srpna varoval, že IS připravil "novou generaci" džihádistů, které plánuje využít k sebevražedným útokům.

V Iráku plánoval sebevražedný útok 12 letý chlapec

Irácká policie zadržela mladíka, který chtěl spáchat sebevražedný atentát ve městě Kirkúk na severovýchodě země. Chlapce se podařilo zatknout ještě předtím, než odpálil pás s výbušninami, který měl na sobě připevněný, uvedla agentura AP. Zdroj: dailymail.co.uk

Na záběrech, které dnes odvysílala televizní stanice Kurdistan 24 TV, je vidět skupina policistů, kteří drží mladého chlapce, zatímco dva muži odstraňují pás s výbušným materiálem. Poté, co se jim to podaří, hocha nakládají do policejního automobilu a odjíždí s ním pryč.

Jak oznámil mluvčí kirkúkské policie, mladík byl zadržen v neděli v noci, asi hodinu po sebevražedném útoku na místní šíitskou mešitu. Při tomto útoku zemřel jen atentátník. Jaký měl být cíl druhého útoku, již irácká média neuvedla.

K většině atentátů v Iráku se v poslední době přihlásila organizace Islámský stát (IS), která v zemi a také v sousední Sýrii ovládá značné území.

Výchova dětí k vraždění III

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace