Video: Islámisté zlikvidovali americký tank Abrams ruskou řízenou střelou Kornet

Video: Islámisté zlikvidovali americký tank Abrams ruskou řízenou střelou Kornet
Autor fotografie: Screenshot / LiveLeak
27 / 10 / 2016, 12:30

Bojovníci IS v bojích o Mosul údajně zlikvidovali ruskou protitankovou řízenou střelou 9M133 Kornet americký tank Abrams.

Na videu je zachycen obrovský výbuch amerického ozbrojence, když vybuchla nádrž a munice v tanku. Informaci zveřejnil britský server express.co.uk s odvoláním na proislámistickou agenturu Amaq, současně ale upozorňuje, že informaci nebylo možné ověřit.

K útoku mělo dojít na jihu Iráku v blízkosti města Mosul, o který probíhají boje již desátým dnem.  

Speciální jednotky irácké armády převezly více než 1000 obyvatel vesnic v blízkosti města Mosul do bezpečí. Obce byly příliš blízko bojové linie. Oznámil to ve středu generál Hajdar Fázil ze speciálních jednotek. Irácká vláda zaregistrovala zatím rekordní denní počet uprchlíků z Mosulu - podle ní v úterý z města odešlo 3300 lidí. Od zahájení bojů o Mosul, tedy za devět dní, uprchlo z města podle OSN přes 8900 lidí. Zdroj: lidovky.cz


 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.