VIDEO islámského státu "Po Paříži je na řadě Washington!"

VIDEO islámského státu &quote;Po Paříži je na řadě Washington!&quote;
Autor fotografie: YouTube/screenshot|Popisek: Nejnovější propagandistické video IS
16 / 11 / 2015, 16:45

Teroristé vyhrožují USA: "Přísaháme, že napadneme Ameriku v samém jejím středu - ve Washingtonu,"

Video bylo zveřejněno v pondělí a výhrůžka je určená všem státům, které se podílí na leteckých útocích v Sýrii. Muž v maskáčích a turbanu melduje: "Vzkazujeme státům, které se účastní křižácké kampaně, že dá-li Bůh, poznáte to samé jako Francie v Paříži, přísáháme, že stejně tak udeříme na Washington v Americe!" "Vzkazujeme evropským zemím,  které proti nám útočí - přicházíme k vám, přicházíme s výbušninami, s výbušnými pásy a dalšími zbraněmi, a nebudete schopni nás zastavit, protože jsme silnější, než kdy dřív!" 

Pravost videa nebyla ověřena, ale je údajně dílem islámských bojovníků v irácké provincii Salahuddin, severně od Bagdádu. Francouzská vláda už teroristické útoky v Paříži označila za válečný akt a francouzské stíhačky zahájily masívní nálety na baštu islámského státu - město Rakka, v koordinaci s americkými silami.  Zdroj: REUTERS

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.