Video: Islámský stát oslavuje masového vraha z Orlanda

Video: Islámský stát oslavuje masového vraha z Orlanda
Autor fotografie: LiveLeak
17 / 06 / 2016, 19:30

Islámský stát na videu oslavuje vraha Omara Mateena, 29 letého amerického občana afghánského původu.

Spojené státy opakovaně tvrdí, že za útokem nestála organizovaná skupina. Po zasedání Rady národní bezpečnosti USA to ve Washingtonu prohlásil prezident Obama. Prezident Obama označil útok v Orlandu za čin muže nakaženého extremismem z internetu a uvedl:

"Americké úřady už předešly mnoha útokům a zachránily mnoho životů, nikdy jim nemůžeme dost poděkovat. Všemožně usilujeme o to, abychom podobným útokům předešli, ale osamělé útočníky je velmi obtížné nalézt....Chceme-li chránit USA před domácími extremisty, musíme zabránit budoucím vrahům v přístupu k válečným zbraním. Lidé, kteří nesmějí vstoupit do dopravního letadla, by neměli mít ani právo koupit zbraň. Zákon o zákazu útočných zbraní by měl znovu vstoupit v platnost."

Přitom proislámistická agentura Amak uvedla v den útoku, že "Ozbrojený útok na gay noční klub ve městě Orlando v americkém státě Florida, při kterém bylo přes 100 lidí zabito nebo zraněno, provedl bojovník Islámského státu."

Islámský stát na videu oslavuje vraha Omara Mateena, 29 letého amerického občana afghánského původu:

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace