VIDEO: Islámský stát zničil 2500 let starou památku v iráckém Nimrudu

VIDEO: Islámský stát zničil 2500 let starou památku v iráckém Nimrudu
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: islámský stát
10 / 06 / 2016, 13:30

Islamisté pokračují v dalším ničení starobylých památek v Iráku.

Islámský stát vyhodil do povětří chrám Nabu v iráckém městě Nimrud. Současně varuje, že v ničení kulturního bohatství bude dále pokračovat. Islámští fanatikové dokonce vyhrožují, že zničí i egyptské pyramidy. Není zatím jasné, kdy ke zničení chrámu došlo.

V dubnu tohoto roku zničil IS významné památky v syrské Palmýře, kdy zdevastoval sochy a místní muzeum. Potrvá až několik let, až se v osvobozené Palmýře podaří sochy a budovy obnovit či alespoň částečně zrekonsturovat.

IS pobořil minulý rok město Nimrud, kde místa s koncentrací významných památek rozjížděl buldozery a používal přitom i výbušniny.

Zdroj: theepochtimes.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace