VIDEO: Jak přežít několik výbuchů v poli jdoucích po sobě? Ruská ,,superžena" to dokázala

VIDEO: Jak přežít několik výbuchů v poli jdoucích po sobě? Ruská ,,superžena&quote; to dokázala
Autor fotografie: Screenshot YouTube
04 / 11 / 2017, 18:00

Je možné přežít sérii výbuchů a šlehajících plamenů? Ruská kaskadérka to dokázala bez ztráty ,,kytičky" díky novému speciálnímu obleku.

Na videu vidíme ženu - kaskadérku, která si jde zaminovaným polem. Následuje série několika výbuchů, které by normálně člověka zabily či těžce zmrzačily. Ženě to však evidentně ,,nevadí" a jde nerušeně polem dál. Právě úspěšně absolvovala test nového brnění.

psali jsme: Ruský Iron Man se přiblížil realitě. Představuje se bojový oblek Ratnik-3

Test měl za úkol vykoušet v praxi oblek či brnění od společnosti TsNIITochMash, která jej vyvíjí, a jež je součástí programu Ratnik. Brnění má v ideálním případě zadržet kulky nepřátel, odolat výbuchům a plamenům tak, aby se nositeli obleku pokud možno nic nestalo. Speciální oblek složený z aramidových vláken má být hotový podle plánu do roku 2020.

psali jsme: VIDEO: Ruská vojenská laboratoř představila bojový oblek jako z Hvězdných válek

Odolný oblek má být podle představ společnosti TsNIITochMash pro ruské vojáky spolehlivým a silným ,,pomocníkem", který má představovat významnou tělesnou ochranu i taktickou podporu ruským vojákům v bojových misích.

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.