Video: Jak se žije ve francouzských věznicích?

Video: Jak se žije ve francouzských věznicích?
Autor fotografie: YouTube/screenshot
16 / 05 / 2016, 20:30

Odsouzení se ve třicetiminutovém videu natočeném na mobilní telefon pochlubili, jak se jim žije ve vězení.

Díky chytrým telefonům, které mají odsouzení ve francouzských věznicích, je možné nahlédnout "pod pokličku" vězeňského systému v této zemi. Díky aplikaci Periscope se totiž odsouzenci chlubí videozáběry svého života v nápravných zařízeních. Zdroj: europe1.fr

Aplikaci Periscope v roce 2015 spustil Twitter, a má více jak 10 milionů uživatelů. Prostřednictvím aplikace je možné vysílat videa do celého světa a sledující se mohou k tomuto vysílání kdykoliv připojit. Videa jsou pro přihlášené uživatele uchovávána po dobu 24 hodin, poté jsou automaticky smazána.

Mladíci se na videu chlubí, co všechno mají k dispozici a jak tráví svůj čas. A jak říkají, mají všechno, po čem zatouží. Jednomu z nich se podařilo za osm měsíců získat už pátý telefon. Ostatní byly "bohužel zabaveny dozorci." 

Na videu je vidět několik smartphonů, barevné televize a ledničky na pokojích, i uvolněný režim, který ve věznici panuje.

Na videu z 26. ledna jeden z odsouzenců ve své cele online komunikuje s dalšími uživateli na síti a pokuřuje z vodní dýmky:

Další video z 26. března loňského roku zase natočili vězni, ve kterém dokumentují "útěk":

O aplikaci Periscope informoval 11. května server echo24.cz, který poukázal na případ devatenáctileté Francouzky, která spáchala sebevraždu a vysílala ji přes aplikaci Periscope do celého světa. V přímém přenosu ji sledovalo více než 1000 lidí. Ve videu údajně řekla, že se stala obětí znásilnění a prozradila jméno agresora. Čin je podle jejích slov šokující, ale nemá za cíl vzbudit rozruch, ale jen poslat zprávu do světa s tím, že oběti znásilnění se jen těžko mohou z tak trýznivé zkušenosti vzpamatovat. Dívka zároveň předem v aplikaci Periscope avizovala, že se k činu chystá.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace