Video: Jak snadné je skrýt útočnou pušku před ochrankou

Video: Jak snadné je skrýt útočnou pušku před ochrankou
17 / 06 / 2016, 10:15

Kinosál ve městě Aurora v Coloradu, základní škola v Newtownu v Connecticutu, vánoční večírek v kalifornském San Bernardinu a teď naposledy klub ve floridském Orlandu.

Na všech těchto místech umírali nevinní lidé rukou zběsilých střelců. Ještě jednu věc mají ale společnou: pokaždé zabíjely útočné pušky. Zdroj:lidovky.cz

Právě ony se zdají být takřka ideální smrtící zbraní pro jakéhokoliv útočníka. I když vyžadují zmáčknout spoušť po každé ráně, spolu s velkou kapacitou zásobníků se z nich dá vypálit až 45 výstřelů za minutu. Zároveň třeba právě AR-15 zůstává dost lehká a má relativně malý zpětný ráz. A především, je dobře dostupná.

Jak ale podobnou zbraň, která má délku kolem jednoho metru a váží 3 až 4 kilogramy, dostat nepozorovaně na místo útoku - do kina, do školy nebo do klubu? Muž na videu názorně ukazuje, jak pušku s revolverem bezproblémů skrýt jen pod trikem s krátkým rukávem:

 

 Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace