Video: Jak získat zbrojní průkaz? Učit se a učit se!

Video: Jak získat zbrojní průkaz? Učit se a učit se!
19 / 03 / 2018, 08:30

Dokážete si představit něco úžasnějšího než létající střelný prach kolem vás? Podmínky pro získání zbrojního průkazu v Česku patří na světě mezi ty přísnější. Co konkrétně tedy musíte splnit, abyste mohli legálně držet a používat střelnou zbraň?

Zbrojní průkaz pro fyzické osoby se dělí do skupin podle písmen A až E. Doba platnosti je na deset let. Pro to, abyste mohli zažádat v roce 2018 o zbrojní pas, musíte mít místo pobytu na území České republiky a být starší 21 let (skupiny A, D, E) nebo 18 let (skupiny B a C). Výjimky existují pro sportovní střelce a studenty lesnických a puškařských oborů.

Skupiny zbrojních pasů:

A ke sběratelským účelům

B ke sportovním účelům

C k loveckým účelům

D k výkonu zaměstnání nebo povolání

E k ochraně zdraví, života nebo majetku.

K prosinci 2016 bylo v Česku 300 115 držitelů zbrojních průkazů. Necelých 241 tisíc mělo průkaz skupiny E k ochraně života, zdraví nebo majetku. Registrováno bylo 798 424 zbraní všech kategorií.

psali jsme: Video: Zbraně pro vášnivé střelce

Pokud se tedy chcete řadit mezi tyto registrované střelce, podle odborníků, je potřeba učit se a učit se, bez toho se to opravdu neobejde. Pokud si pamatujete na svá studentská léta, bude to velice podobné. Zkouška se skládá z praktické a teoretické části. Takže přejeme hodně štěstí a střeleckým nováčkům zdar!

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Defence - tanky, lodě,  letadla, obrněné vozy. Jaké jsou nejnovější trendy ve zbrojním a obranném průmyslu? S námi víte více

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace