VIDEO: Jan Bajnar ze společnosti Dallmeier představuje špičkovou kamerovou technologii Panomera

VIDEO: Jan Bajnar ze společnosti Dallmeier představuje špičkovou kamerovou technologii Panomera
12 / 12 / 2018, 14:00

Na konferenci Měkké cíle a jejich ochrana, která se konala na půdě Policejní akademie ve dnech 22.-23.11., se představeny i nové technologie, které hrají v prevenci proti teroristickým útokům stále větší roli.

Z nových kamerových technologií, které by mohli snížit riziko napadení, zaujala především technologie Panomera od společnosti Dallmeier, kterou představil její zástupce Jan Bajnar, a jež byla vyzkoušena úspěšně v Kolíně nad Rýnem. Projekt byl spuštěn před třemi lety a trvá dále.

                                     

Technologie skládá více streamů do jednoho, aby měl operátor k dispozici ucelený obraz. Je určena hlavně pro monitorování velkých ploch či rozsáhlejší oblasti, kdy nabízí špičkovou kvalitu s úplně novou kvalitou rozlišení.  Panomera nabízí snímky v reálném čase a vysoké rychlosti až 30 fps.

Bajnar v rozhovoru pro SM uvedl, že technologie Panomera je využívána hojně na letištích, při perimetrické ochraně, ve věznicích a dalších místech. Více podrobností o této špičkové technologii se dozvíte v našem rozhovoru.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace