VIDEO: Japonským městem Ucunomija otřásla série výbuchů. Jde o teroristický útok?

VIDEO: Japonským městem Ucunomija otřásla série výbuchů. Jde o teroristický útok?
Autor: ilustrační obrázek|Popisek: právě se stalo
23 / 10 / 2016, 12:15

Nejméně jeden člověk zahynul po sérii několika výbuchů v poledne místního času v japonském městě Ucunomija, další dva lidé jsou zraněni.

Celkem šlo o tři výbuchy. Výbuchy zaduněly ve veřejně přístupném parku. Zatím se neví, co je příčinou výbuchů, jestli teroristický útok, případně jiný důvod.

Svědek, který mluvil s japonskou televizí NHK a pohyboval se v době výbuchů v parku, televizi sdělil, že uslyšel velkou ránu a ve vzduchu ucítil střelný prach.

Vyšetřovatelé zatím poukazují v souvislosti s výbuchy na dvě ohořelá auta na parkovacích místech. Mrtvé ohořelo tělo se našlo  také v parku.

 

Podle BBC se našel v jednom z ohořelých aut dopis na rozloučenou, takže vyšetřovatelé pracují i s verzí, že dvaasedmdesátiletý majitel jednoho z aut, mohl spáchat sebevraždu.

Zdroj: bbc.com, foxnews.com, youtube.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace