Video: Jedny z posledních Phantomů na AirVenture Oshkosh 2016

Video: Jedny z posledních Phantomů na AirVenture Oshkosh 2016
Autor fotografie: US Air Force|Popisek: Ilustrační foto F-4 Phantom II
29 / 07 / 2016, 06:30

Posaďte se do kokpitu legendárního stroje US Air Force F-4 Phantom II, který přiletěl na letecký den EAA AirVenture Oshkosh 2016. Dva Phantomy zachycené na videu jsou dva z pouhých dvacet QF-4 v inventáři US Air Force, a tyto stroje budou sestřeleny během testování v průběhu příštích 6 měsíců.

„Létat s letounem F-4G je jako řídit klasický automobil Corvette z roku osmašedesát. Je to prostě fantastické! Čistá, surová síla!“ Major Tom Pfeifer

Psali jsme: Zabiják Migů se loučí

Těžký, dvoumotorový a dvoumístný stíhač McDonnell Douglas F-4 Phantom II vznikl jako palubní letoun  US Navy a jeho první verze nebyly vybaveny dělem - tato chyba byla po trpké zkušenosti ve Vietnamu ale napravena, a stroj získal rotačním kanón M61A1 Vulcan.

Do příchodu stroje F-15 na konci 70.let minulého století byl dominantním typem stíhače ve všech ozbrojených složkách Spojených států. Zúčastnil se většiny konfliktů 2.poloviny 20.století, od Vietnamu až po Válku v Zálivu.

060304-F-2295B-166

Postaveno bylo od roku 1958 do roku 1981 celkem 5 195 strojů a Phantom se tak stal nejvíce vyráběným americkým nadzvukovým strojem.

Zdroj: tacairnet.com, Wikipedie

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.