Video: Jill Hensley a minigun ráže 7,62 mm v akci

Video: Jill Hensley a minigun ráže 7,62 mm v akci
16 / 06 / 2017, 18:00

Firma DeGroat Tactical Armaments, LLC. dodává na trh rotační kulomet standardní ráže 7,62 mm vycházející z principu páně Gatlinga.

První prototyp kulometu s rotačními hlavněmi sestrojil Richard Jordan Gatling v roce 1861, tedy během Americké občanské války a patent na něj získal v dalším roce. Hlavně Gatlingova kulometu byly rozmístěny symetricky okolo středové hřídele a v původní verzi byl ovládán dvěma vojáky. Střelec otáčel klikou, kdy pootočení hlavní zasunulo náboj do prázdné komory, došlo k výstřelu a nábojnice byla odhozena. Pomocník přidával střelivo. Takto mechanicky ovládaná zbraň měla kadenci až 300 ran za minutu.

Protože schopnost této zbraně zasypat protivníka deštěm kulek se hodí i po téměř 160 letech od jejího vzniku, vyrábí tyto zbraně několik firem. Mezi jinými M134 ráže 7,62 mm od firmy General Electric, nebo firmou DeGroat vylepšený M134, který ukazuje v akci Jill Hensley.

Nový rotační kulomet již samozřejmě není mechanický, ale je poháněný elektricky s přepínáním mezi kadencí 3 000 a 6 000 ran za minutu. Tato zbraň ale není určena pro prodej na civilním trhu a to ani ve Spojených státech.

Takže na Terminátora, ani na majora Dutche Shaefera si nezahrajete:-(

Zdroj: YouTube, DeGroat Tactical Armaments

Tagy článku