VIDEO: Jiří Kajínek o Petru Kramném: „Je nevinný!“ Rozhovor, ze kterého mrazí

VIDEO: Jiří Kajínek o Petru Kramném: „Je nevinný!“ Rozhovor, ze kterého mrazí
24 / 04 / 2019, 15:15

Nejslavnější český recidivista Jiří Kajínek je pevně přesvědčen, že je Petr Kramný nevinný a rozsudek byl postaven na zfalšovaném důkazu.

„Petr Kramný neměl být nikdy odsouzen. Je tam strašná věc, co tam ta soudkyně Gilová prováděla. Není možné, aby Petr Kramný někoho zabil v Africe elektrickým proudem. Podle mých informací šlo o intoxikaci.“

Kajínek to řekl v rozhovoru s moderátorem F. X. Veselým před několika dny. 

                                   

„To že se špatně usmál a že se choval divně... Nepřál bych nikomu, když mu zemřelo jeho dítě a teď se do něj obouvaj lidi, že je zrůda, že zabil svoji dceru. Musí to být šílený,“ řekl Jiří Kajínek, který se s Kramným osobně setkal na vězeňském dvoře ve věznici na Mírově.

Petr Kramný byl odsouzen před třemi lety za údajnou vraždu své manželky a dcery na dovolené v Egyptě. Případ doprovází kontroverze, protože nebyl jediný důkaz.

Mnohé nasvědčuje tomu, že byl Kramný odsouzen „na zakázku“, aby bylo vyhověno společenské objednávce, vyvolanou bulvárními médii. Může jít o nejhorší případ policejně – justiční mediální korupce v české historii.

Případ provází podezřelé okolnosti jako falšování důkazů a rozpory ve znaleckých posudcích, z nich většina vypovídá ve prospěch Kramného.

Kauza Kramný je nyní v procesu obnovy, soudy různých stupňů řeší podjatost soudkyně Gilové, která Kramného odsoudila na 28 let.

Za právo Kramného na spravedlivý proces bojuje spolek Šalamoun a několik slavných osobností. Novinář Ondřej Höppner napsal o případu šokující knihu „Případ Kramný - Všecho bylo jinak“.

Sám Kajínek byl podle mnohých odsouzen nevinně za za údajnou dvojnásobnou vraždu na doživotí. Jeho případ vyvolal vlnu odporu veřejnosti, protože k odsouzení chyběly důkazy. Kajínek byl propuštěn na základě prezidentské milosti v roce 2017. Již ve vězení byl celebritou, po propuštění měl vlastní televizní pořad.

 

Autor: hop

Tagy článku