VIDEO: K čemu ,,živý člověk"? V evangelickém kostele v Německu vám požehná robotický kněz

VIDEO: K čemu ,,živý člověk&quote;? V evangelickém kostele v Německu vám požehná robotický kněz
Popisek: robot
01 / 06 / 2017, 14:00

V německém městě Wittenberg ve spolkové zemi Sasko-Anhaltsko začal ,,kázat" robot.

Tento unikátní robot dokáže dát lidem požehnání ve městě, kde před 500 lety církevní reformátor Martin Luther publikoval slavných 95 tezí.

Evangelický kostel si nyní pořídil robota nazvaného BlessU-2' , který může po zadání příslušného programu, dát věřícímu své požehnání. Může si i vybrat, jakého požehnání se mu od ,,robotického kněze" dostane. Robot po příslušném výběru se ,,usměje", zvedne robotické paže, které se mu rozsvítí, a začne žehnat.

Kostel  zatím dostala na robota smíšené reakce. Jedné skupině připadá tento nápad jako skvělý, zaítmco druhá, konzervativnější, si neumí představit, že by dostávala požehnání od stroje.

psali jsme:

Atlas - robot novej generácie

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace