VIDEO: Kamery ukazují moment, kdy byl nevlastní bratr Kim-Čong-una zavražděn

VIDEO: Kamery ukazují moment, kdy byl nevlastní bratr Kim-Čong-una zavražděn
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: letiště
21 / 02 / 2017, 09:30

Kamery na letišti ukazují útok vražedkyně, na jehož konci byla smrt nepohodlného nevlastního bratra Kim-Čong-una.

Na videu je vidět, jak ke Kim-Čong-namovi zezadu přistupuje žena, který mu přiloží na několik sekund kapesník s jedem. Nebyly to tedy otrávené jehly, o nichž předtím média informovala. Potom žena rychlým krokem odejde pryč.

Kim Čong-nam si bezprostředně po útoku stěžoval letištnímu personálu, že byl zřejmě otráven a prosil o zavolání pomoci. Po převozu do nemocnice upadl nevlastní bratr severokorejského diktátora do bezvědomí, ze kterého se už neprobral.

Stále pokračuje vyšetřování jeho vraždy, když malajská policie v sobotu oznámila, že zatkla Severokorejce, který je již čtvrtým podezřelým v případu vraždy Kim-Čong-una.

Malajské úřady mezitím provádějí jeho pitvu, což rozhořčilo Severní Koreu, která s tímto krokem zásadně nesouhlasí. Prohlásila, že vyšetřování vraždy je ,,zpolitizované" a tedy i neobjektivní.

 

psali jsme:

Nevlastní bratr Kim-Čong-una byl zavražděn severokorejskými agentkami na malajském letišti

 

Zdroj: edition.cnn.com,  youtube.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.