VIDEO: Karbonový rover, který měl brázdit Mars, vypadá jako Batmobile

VIDEO: Karbonový rover, který měl brázdit Mars, vypadá jako Batmobile
Autor fotografie: pixabay.com|Popisek: vozidlo na Marsu
17 / 05 / 2017, 07:30

NASA představila elegantní karbonové vozítko, které vypadá jako legendární Batmobile.

Futuristicky vypadající vozidlo je ve vývoji od roku 2016 a připomíná legendární Batmobile. Rover, jehož plášt je z karbonových vláken a hliníku, má šest kol a je poháněn elektřinou. Bylo původně zkonstruováno pro čtyři astronauty a má vlastní oddělitelnou laboratoř.

Z toho odůvodu  je vůz uprostřed plně oddělitelný. Karbonový rover je 8,5 metrů dlouhý a jeho váha činí asi 2 250 kilogramů. Vozidlo může dosáhnout maximální rychlosti kolem 110 kilometrů za hodinu.

Původně mělo vozidlo brázdit Mars, nakonec však bylo rozhodnuto v NASA, že se stane součástí vzdělávacích programů po celé Americe. Tyto programy budou chít popularizovat mezi Američany dosavadní výsledky průzkumu vesmíru. Futuristicky vyhlížející vůz bude jednou z hlavních ,,tváří" těchto programů.

 

psali jsme:

Čína zverejnila prvé snímky vozidla Mars rover, do vesmíru vyrazí v roku 2020

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace