Video: Kaspická flotila odpaluje rakety proti teroristům z IS

Video: Kaspická flotila odpaluje rakety proti teroristům z IS
Autor fotografie: YouTube|Popisek: Kaspická flotila
07 / 10 / 2015, 21:45

Kaspická ruská flotila je nejstarší ruskou flotilou a dnes ráno vyslala 26 řízených střel na teroristické cíle v Sýrii. Podívejte se na dramatické záběry z lodí v Kaspiku.

Rakety použité k útoku byly 3M14TE Kalibr-NK s maximálním dostřelem 2,600 km, odpáleny byly z operačního svazu lodí, který obsahoval raketovou fregatu Dagestan a malé raketové lodě Grad Sviyazhsk, Uglich, Veliky Ustyug.

Kaspická flotila má dlouhou tradici, byla založena slavným Petrem Velikým v roce 1722 v Astrachani. Její lodě se zúčastnily rusko-perských válek, během revoluce v Rusku se její námořníci podíleli na ustanovení moci sovětů v oblasti.

Kaspická flotila

Za 2. světové války Kaspické flotila zajišťovala důležitou námořní dopravu armádních jednotek, vojenské techniky a jiného nákladu, zvláště během bitvy o Stalingrad a bitvy o Kavkaz. Během studené války byly v Kaspiku testovány ozbrojené ekranoplány.

Psali jsme: Kaspická příšera opět na scéně, Rusko obnoví výrobu ekranoplánů

Post-sovětská flotila má tyto lodě:

Fregaty - 2 třídy Gepard - Tatarstan, Dagestán
Korvety - 3 třídy Buyan - Astrachaň, Volgodonsk, Mahachkala, 3 třídy Tarantul - R-101, R-32, MAK-160
Hlídkové/raketové lodě - 3 třídy Matka
4 dělostřelecké čluny, 3 minolovky, 1 vyloďovací loď

Russia-Caspian-Sea-Flotilla -8

Zdroj: Wikipedie

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.