VIDEO: Kdo je pro USA bezpečnostní hrozbou? I pětiletý chlapec

VIDEO: Kdo je pro USA bezpečnostní hrozbou? I pětiletý chlapec
Autor: Flickr.com|Popisek: letiště
01 / 02 / 2017, 09:00

Pětiletý chlapec, který čekal na amrickém Dullesově letišti na svou matku pocházející z Íránu, byl na čtyři hodiny spoután.

Na základě Trumpova exekutivního příkazu se na něho pohlíželo jako na bezpečnostní ,,hrozbu". Na Dullesově mezinárodním letišti, které se nachází několik kilometrů od Washingtonu D.C., totiž zadrželi bezpečnostní pracovníci po příletu pětiletého chlapce.

I když má americké občanství, byl paradoxně vyhodnocen jako bezpečnostní hrozba. Jeho matka, která na něj na letišti čekala,  totiž pochází z Íránu a chlapec navíc do Spojených států přiletěl s jinou rodinou.

 Mluvčí Bílého domu se snažil incident bagatelizovat, když v odpovědi na dotaz jednoho novináře řekl, že ,,jen na základě věku nebo pohlaví nelze usuzovat, zda někdo bezpečnostní hrozbu nepředstavuje."

Spoutání pětiletého chlapce ovšem vyvolalo negativní odezvu mezi americkými politiky. Například senátor Chris van Hollen prohlásil, že je událostí pobouřen a potvrdil médiím, že chlapec je americkým občanem a žije se svou matkou v Marylandu.

Trumpovo opatření, kdy zakázal dočasně vstup občanům ze sedmi muslimských zemí do USA, vyvolal značnou odezvu i v zahraničí. Dá se předpokládat, že budou v nejbližších týdnech padat žaloby na porušení ústavy.

psali jsme:

Schwarzenegger vzkazuje Trumpovi: Ukonči zákaz vstupu lidem z muslimských zemí, vypadáme hloupě

související:

Kanadský premiér Justin Trudeau: Migranti, jste u nás vítáni bez ohledu na vaši víru

 

Zdroj: independent.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace