VIDEO: Koalice vybombardovala vězení IS, kde byli drženi rukojmí

VIDEO: Koalice vybombardovala vězení IS, kde byli drženi rukojmí
Autor fotografie: YouTube/screenshot/ NBC NEWS|Popisek: Záběry z osvobození rukojmí vězněných IS
26 / 10 / 2015, 09:45

Pomsta Američanů za smrt seržanta Joshuy Wheelera z Delta Force.

Vězení, kde bojovníci IS drželi irácká rukojmí a které zachránili příslušníci americké Delta Force spolu s kurdskými bojovníky, bylo zničeno náletem koaličních spojenců. V neděli to uvedli američtí představitelé a zveřejnili i video. Na záběrech je objekt nedaleko iráckého města Hawijah, který byl vyhozen do vzduchu ve čtvrtek 22. října, tedy ve stejný den, kdy bylo osvobozeno 70 rukojmí. Informaci zveřejnil server nbcnews.com

Video americké NBC - záchrana rukojmí speciálním komandem Delta Force v Iráku

"Poté, co všechny irácké a koaliční síly opustily i s rukojmími vězení IS, mezinárodní koalice objekt srovnala se zemí," uvedli američtí představitelé.   

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.