VIDEO: Krucifixem proti islámu. Mešitu tady nechceme, protestovali aktivisté v Německu

VIDEO: Krucifixem proti islámu. Mešitu tady nechceme, protestovali aktivisté v Německu
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0))|Popisek: krucifix
18 / 03 / 2017, 18:00

Aktivisté protestovali proti stavbě plánované mešity.

V německém Erfurtu zorganizovali akci aktivisté, kteří nesouhlasí s plánovanou stavbou mešity. Svým protestem dali osobitým způsobem svůj názor najevo.

Na pláni v komerční zóně proto zasadil aktivisté  ze skupiny ,,Občané pro Erfurt" několik desetimetrových dřevěných krucifixů. I když pár křížů bylo zničeno neznámými pachateli, aktivisté postavili krucifixy nové.

Členové skupiny se rozhodly tímto způsobem protestovat proti plánu místní muslimské komunity postavit mešitu. Podle aktivistů se má jednat o první takovou stavbu v Durynsku, do něhož Erfurt spadá.

Starostka města Katrin Böhlke prohlásila v reakci na protest aktivistů, že nemůže kříže ,,administrativně" odstranit, protože se nenacházejí na území města. Vyzvala však aktivisty, aby se drželi pokojných protestů.

Samotné muslimské komunitě taková forma protestů podle jejího představitele Mohammada Sulemana Malika nevadí. Naopak podle Malika by bylo ,,hezké, kdyby kostely, synagogy a mešity stály vedle sebe."

 

psali jsme:

Rumuni protestují proti výstavbě mešity. "Rumunsko není turecká provincie"

 

Zdroj: rt.com, youtube.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.