VIDEO: Most na Krym pohlcují plameny, část se zřítila do moře. Úspěšná diverzní akce Ukrajinců?

VIDEO: Most na Krym pohlcují plameny, část se zřítila do moře. Úspěšná diverzní akce Ukrajinců?
Autor fotografie: Twitter
08 / 10 / 2022, 08:30

Exploze zasáhla Kerčský most, který spojuje Rusko a okupovaný Krymský poloostrov, následně vypukl požár požár na jeho železniční části, provoz na mostě byl přerušen. Zatím se neví, zda šlo o diverzní akci Ukrajinců.

Podle dostupných informací došlo brzy ráno k explozi nákladního automobilu, jež následně způsobil výbuch palivových nádrží železničního vlaku, který směřoval na Krymský poloostrov. Zatím není jasné, zda za incidentem stojí ukrajinská diverzní akce. To, co je zřejmé, jsou škody na mostu, které byly způsobené explozí, část silniční části se zřítila do moře.

Podle ruských médií mohla za výbuch a požár bomba, jež byla nastražená v automobilu. Otázkou však je, kdo jí tam dal. Skutečnosti, že by se mohlo jednat o ukrajinskou záškodnickou akci, by mohla nahrávat slova poradce prezidenta Volodymyra Zelenského Michajla Podoljaka, který označil výbuch na Kerčském mostě za ,,začátek". Zelenskyj se rovněž nechal slyšet v průběhu války, že chce osvobodit všechna území včetně Krymu, který byl anektován Ruskem v roce 2014.

 

 

Zdroj: Reuters, Twitter

Tagy článku