Video: Kurdské jednotky zajaly sebevražedného útočníka, opasek explodoval

Video: Kurdské jednotky zajaly sebevražedného útočníka, opasek explodoval
Autor fotografie: YouTube|Popisek: Chvíle před výbuchem
03 / 12 / 2016, 08:15

Pešmergové zajali živého teroristu Islámského státu v městě Bashiqa, Mosul. Během rozhovoru vedeného v arabštině, naléhají na teroristu, aby se vzdal a zdůrazňují, že jsou Pešmergové: "Neboj se, my jsme Pešmerga, nezabijeme tě, nejsme Hashd (PMU)!"

Psali jsme: Vidle na islamisty: Legendární bojovník Abu Azrael doplnil výzbroj

Kurdové své válečné zajatce nezabíjejí na rozdíl od šíitských milicí a irácké armády. V tomto případě se to ale nevyplatilo a o něco později se terorista odpaluje a bere sebou několik příšlušníků jednotky Pešmerga. Příště asi zajatce brát nebudou... 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.