VIDEO: Kurdské oddíly domobrany bojují s fanatiky IS.

VIDEO: Kurdské oddíly domobrany bojují s fanatiky IS.
Autor fotografie: YouTube/screenshot/RT|Popisek: Kurdské bojovnice
10 / 02 / 2016, 12:00

Stejní Kurdové, které likviduje Turecko jako "teroristy".

Okolí syrského města Serekaniye obývají převážně Kurdové. Nedaleko vede frontová čára, kde kurdské oddíly domobrany bojují s vojáky islámského státu. Zdroj: cz.sputniknews.com

Tady se také nachází výcvikový tábor pro ženy dobrovolnice, které pak jdou do války. Film Její válka: ženy proti ISIS vypráví o tom, jak se sem dostaly, a proč rozhodly uvalit na svá bedra tento těžký úkol.

Proč Turecko vraždí Kurdy? Protože jsou to teroristé, tvrdí turecký premiér.Turecko si v úterý dokonce předvolalo amerického velvyslance v Ankaře poté, co mluvčí amerického ministerstva zahraničí řekl, že Washington nepovažuje kurdskou Stranu demokratické unie (PYD) působící v Sýrii za teroristickou organizaci. Ankara považuje PYD za odnož Strany kurdských pracujících (PKK), která bojuje za kurdskou autonomii v jihovýchodním Turecku a jako teroristickou organizaci ji klasifikují nejen Turecko, ale i Spojené státy a Evropská unie. Zdroj: zpravy.aktualne.cz

V článku "Pomoc nebo alibismus české vlády?" jsme psali o těchto bojovnících, kteří bojují proti ISIS a snaží se získat zpět dobité území a chránit vlastní lid před fanatickými islamisty. Více než 90 procent těchto bojovníků jsou kurdští muži a ženy, příslušníci YPG a YPJ.  Na rozdíl od iráckých vojáků neberou za své služby žádný plat, ale bojují s vírou, že bojují a chrání svůj lid před islámským terorismem. Jsou to právě tito bojovníci, kteří by nejvíce potřebovali materiální podporu západních zemí. Na rozdíl od Iráku a Jordánska trpí nedostatkem v podstatě všeho vojenského materiálu. Jediné, co jim skutečně nechybí, je odvaha a odhodlanost bojovat s krutým nepřítelem, jakým islámský stát bezpochyby je.

Exkluzivní reportáž holandské agentury Nieuwsuur ze života kurdských speciálních jednotek.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace