VIDEO: Leninovo tělo bude znovu obnoveno, dostane i nové oblečení

VIDEO: Leninovo tělo bude znovu obnoveno, dostane i  nové oblečení
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Vladimir Iljič Lenin
09 / 02 / 2017, 17:00

Tělo slavného revolucionáře Vladimire Iljiče Lenina projde pravidelným cyklem údržby.

Lenin, který je už dlouhá desetiletí turistickou  atrakcí v kremelském mauzoleu, projde pravidelnou údržbou v době stého výročí bolševické revoluce, která v tehdejším Rusku svrhla carismus. Mauzoleum bude pro návštěvníky proto až do dubna uzavřeno.

Náročná údržba se koná každé dva roky. Aby se zachovaly Leninovo tělo v co nejlepším stavu, absolvuje ,,koupel" ve speciálním chemickém roztoku, aby nedošlo ke ztrátě vlhkosti těla. Lenin dostane po tomto zákroku i nové oblečení.

Po Leninově smrti v roce 1924 napadlo vedoucí bolševiky, že jeho tělo nebude balzamováno , ale zmrazenoPrvotní myšlenkou bylo, že nebude provedeno balzamování, ale že tělo bude zmrazeno. tehdejší ministra mezinárodního obchodu Leonid Krasin, měl zajistit speciální mrazící zařízení v Německu.

Nicméně na počátku března 1924 dva známí chemici Vladimír Vorobjov a Boris Zbarský navrhli balzamování těla. Chtěli použít speciální chemickou látku. Zbarský tvrdil, že zmražení není nejlepší metodou, protože rozklad bude pokračovat a bude se tak dít pouze pomaleji. Rozhodlo se tedy, že Lenin bude balzamován.

 

psali jsme: 

10 vzácnych historických fotografii, ktoré ste pravdepodobne nikdy nevideli. 2. časť

 

Zdroj: rt.com, youtube.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.