VIDEO: Letadlo narazilo v Austrálii do nákupního střediska. Zemřelo všech pět lidí na palubě

VIDEO: Letadlo narazilo v Austrálii do nákupního střediska. Zemřelo všech pět lidí na palubě
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: letecká nehoda
21 / 02 / 2017, 08:00

Tragické následky měla letecká nehoda blízko letiště Essendon v Melbourne.

Charterové letadlo narazilo v úterý do nákupního střediska v Melbourne v blízkosti letiště Essendon, oznámila policie v australském státě Victoria. Na palubě bylo podle serveru RT.com pět lidí, při drážce všichni zemřeli. Letiště Essendon je určeno hlavně přistávání malých a lehčích letadel.

Podle prvního vyšetřování za tragickou nehodu může selhání motoru letadla, která měla být pro let fatální.  Policie potvrdila místním médiím, že pilot malého letadla těsně před srážkou s nákupním střediskem vyslal tísňové volání.

Prvnotní informace na sociálních sítích hovořily o tom, že se stroj dostal do turbulence. Později však byly tyto domněnky vyvráceny.

Obchodní centrum je zatím uzavřeno do doby, než se odklidí následky nehody. V momentě nehody neměly obchody ještě otevřeno, jinak byl rozsah neštěstí daleko větší. Přílety i odlety na hlavním melboursnkém letišti nebyly touto nehodou nijak ovlivněny.

 

psali jsme:

Letecká tragédie slavného Manchesteru zničila nadějnou generaci fotbalistů

V Pákistánu spadlo letadlo se 40 lidmi na palubě. Nehodu zřejmě nikdo nepřežil

 

Zdroj: rt.com, youtube.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.