Video: Letadlová loď USS Truman zahájila útoky na Islámský stát

Video: Letadlová loď USS Truman zahájila útoky na Islámský stát
Autor fotografie: US Navy|Popisek: Ilustrační foto F / A-18F Super Hornet na letadlové lodi
07 / 06 / 2016, 06:30

3. června zahájila letadlová loď USS Truman letecké údery proti ISIS z východního Středozemního moře, což jsou první operace tohoto typu od roku 2003, co má 6. flotila tuto oblast na zodpovědnost.

Turnus skupiny Truman CSG (Carrier Strike Group), který také zahrnuje podporu operace Inherent Resolve, v Perském zálivu v rámci 5. flotily, byl nedávno rozšířen o 1 měsíc na zaplnění mezery, než dorazí letadlová loď USS Eisenhower. Rozšířený turnus tedy umožní lodi USS Truman podporu leteckých operací koalice vedené USA proti Islámskému státu

Až do 2.6.2016 posledních 13 let byly letecké údery proti cílům v Iráku či Sýrii vedeny z letadlových lodí v Perském zálivu nebo Indickém oceánu, a Středozemní moře bylo pouze tranzitním "koridorem" do Suezského průplavu.

Útoky od Středozemního moře otevřely nový směr útoků proti teroristickým cílům a mnozí analytici to považují za odpověď na ruskou vojenskou přítomnost v regionu.

V listopadu 2015, dva ruské bombardéry  Tu-160 Blackjack provedly 13 000 kilometrů dlouhou misi ze základny v severozápadním Rusku, a vypustily řízené střely proti pozemním cílům v Sýrii z oblasti nad Středozemním mořem,  a nad Sýrií pak byly ve vzdušné demonstraci síly doprovázeny nejméně třemi Su-30SM flankers z ruské základny v Latakii.

Psali jsme: Video: Rusové nasadili v Sýrii strategické bombardéry

Zdroj: The Aviationist

 

Tagy článku