Video: Letecké eso pilotuje Spitfire v 91 letech!

Video: Letecké eso pilotuje Spitfire v 91 letech!
Autor fotografie: Defence Images CC BY-NC-ND 2.0|Popisek: Ilustrační foto Spitfire
21 / 11 / 2015, 08:30

Letecké eso s 10 sestřely z Bitvy o Británii, Peter Malam Brothers se posadil v 91 letech za knipl další legendy - stroje Spitfire. A jak na videu uvidíte, starý pán si let užil.

Peter Malam Brothers se narodil v roce 1917 a létat začal jako 16 letý kluk, do RAF vstoupil v roce 1936. Do bojů proti hitlerovskému Německu se zapojil během Bitvy o Británii, kdy dosáhl celkem 10 ze svých celkových 16 vzdušných vítězství. Během Bitvy o Británii bojoval za kniplem stroje Hawker Hurricane, na legendární Spitfire v červnu 1941.

Po válce sloužil několik let v Keni a po návratu získal ke svému velkému překvapení velení bombardovací perutě. Z RAF odešel v roce 1973 a poté se stal předsedou asociace pilotů z Bitvy o Británii. V roce 1964 obdržel za své služby od královny Řád britského impéria.

Zemřel v prosinci roku 2008

Video bylo natočeno v rámci  natáčení dokumentů o Bitvě o Británii a 91 letý Brothers držel knipl Spitu po více než 60 letech!

Zdroj: Wikipedie

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace