VIDEO: Lidé utíkají v panice před smrtícím kamionem ve Stockholmu

VIDEO: Lidé utíkají v panice před smrtícím kamionem ve Stockholmu
Autor: flickr.com|Popisek: nákladní vůz
08 / 04 / 2017, 12:00

Na videu, které zachytila průmyslová kamera v jednom z obchodů, jsou zachyceni lidé, kteří v panice utíkají před jedoucím nákladním vozem. Ten řídil terorista, po jehož činu zůstali čtyři mrtví.

Policii se v průběhu vyšetřování podařilo ztotožnit atentátníka. Jde o 39letého Uzbeka, jenž pracoval ve Švédsku na stavbě a sympatizoval s Islámským státem. K činu se měl už přiznat. V nákladním voze, který Uzbek použil k teroristickému útoku, byly podle serveru RT nalezeny výbušniny. Policie zatím tuto informaci nepotvrdila.

Na svém Facebooku měl atentátník také ,,lajkovat" fotku zakrvácených obětí z teroristického útoku na bostonský maraton z roku 2013. Podle známých atentátníka prý nikdy nemluvil o dvou věcech - politice a náboženství. Byl podle nich spíše nenápadný a nikterak nevybočoval z davu. Tím spíš, že měl čtyři děti.

Švédský premiér Stefan Löfven již oznámil, že úřady s okamžitou platností zavedly kontrolu na hranicích, které se v příštích deseti dnech dotknou všech osob, které se chystají zemi opustit. Opatření se podle agentury DPA může prodloužit o dalších 20 dnů. 

 

psali jsme:

Nákladní vůz najel do lidí ve švédském Stockholmu, na místě několik mrtvých

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace