VIDEO: Lidé utíkají v panice před smrtícím kamionem ve Stockholmu

VIDEO: Lidé utíkají v panice před smrtícím kamionem ve Stockholmu
Autor fotografie: flickr.com|Popisek: nákladní vůz
08 / 04 / 2017, 12:00

Na videu, které zachytila průmyslová kamera v jednom z obchodů, jsou zachyceni lidé, kteří v panice utíkají před jedoucím nákladním vozem. Ten řídil terorista, po jehož činu zůstali čtyři mrtví.

Policii se v průběhu vyšetřování podařilo ztotožnit atentátníka. Jde o 39letého Uzbeka, jenž pracoval ve Švédsku na stavbě a sympatizoval s Islámským státem. K činu se měl už přiznat. V nákladním voze, který Uzbek použil k teroristickému útoku, byly podle serveru RT nalezeny výbušniny. Policie zatím tuto informaci nepotvrdila.

Na svém Facebooku měl atentátník také ,,lajkovat" fotku zakrvácených obětí z teroristického útoku na bostonský maraton z roku 2013. Podle známých atentátníka prý nikdy nemluvil o dvou věcech - politice a náboženství. Byl podle nich spíše nenápadný a nikterak nevybočoval z davu. Tím spíš, že měl čtyři děti.

Švédský premiér Stefan Löfven již oznámil, že úřady s okamžitou platností zavedly kontrolu na hranicích, které se v příštích deseti dnech dotknou všech osob, které se chystají zemi opustit. Opatření se podle agentury DPA může prodloužit o dalších 20 dnů. 

 

psali jsme:

Nákladní vůz najel do lidí ve švédském Stockholmu, na místě několik mrtvých

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku