VIDEO: Lietadlo s ruskými občanmi, ktorý boli vymenení za Savčenkovú, pristálo na moskovskom letisku.

VIDEO: Lietadlo s ruskými občanmi, ktorý boli vymenení za Savčenkovú, pristálo na moskovskom letisku.
Autor fotografie: Screenshot/Youtube
26 / 05 / 2016, 08:45

Tlačový hovorca ruského prezidenta, Dmitrij Peškov, povedal novinárom, že ruskí občania, ktorý boli odsúdený na Ukrajine, sa vrátili domov, výmenou za Savčenkovú.

Lietadlo ktoré patri spoločnosti Rossija, pristálo na moskovskom letisku s ruskými občanmi Jevgenijem Jerofejevem a Alexandrem Alexandrovem, ktorý bolí odsúdený na Ukrajine.

Jerofejev a Alexandrov boli zajatý počas prestrelky, neďaleko obce Ščaťje, 16. mája 2015.

Peskov povedal:

,,Dnes, pričom nedávno, dopravilo lietadlo leteckej spoločnosti Rossija do Moskvy, na miestne letisko, dvoch ruských občanov - Jerofejeva a Alexandrova, ktorý sa, ako viete, nachádzali v Kyjeve. Súčasne prezident Putin podpísal výnos udelenia milosti Savčenkovej, a tá už bola ukrajinským lietadlom, ktoré za ňou priletelo do Rostova, dopravená do Kyjeva.''

 

Zdroje: rt.com, youtube/ruptlyTv, sputniknews.com, twitter

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.