Video: Littoral Combat Ship v téměr 90 km/h

Video: Littoral Combat Ship v téměr 90 km/h
Autor fotografie: YouTube|Popisek: USS Milwaukee v plné rychlosti
07 / 11 / 2015, 09:15

Jak vypadají vysokorychlostní zkoušky lodi USS Milwaukee od Lockheed Martin můžete zjistit v následujícím videu.

Loď má jednoduchý trup s plochou hliníkovou superstrukturou a je obtížně zjistitelná pro radarové systémy. USS Freedom má 115 m na délku a výtlak 3 500 tun. Rychlost je až 47 uzlů, tedy 87 kilometrů za hodinu. O pohon se stará dvojice plynových turbín Rolls Royce MT30, které jsou z 80 procent shodné se sérií proudových motorů Trent 800 které se nacházejí na letadlech Boeing 777.

Každý Rolls Royce MT30 dává neuvěřitelných 48 280 koní.

Turbíny jsou vázány na čtveřici vodních trysek Rolls Royce, které mohou pohánět LCS při vysokých rychlostech i v mělkých vodách.

Výzbroj tvoří:

1 x dělo BAE Systems Mk 110 57 mm se 400 náboji ve věži
4 x kulomet .50-cal 
2 x  dělo Mk44 Bushmaster II 30 mm
21 x RIM-116 Rolling Airframe rakety země-vzduch

A takto vypadala USS Milwaukee při spouštění na vodu

Christening of the LCS Milwaukee

Christening of the LCS Milwaukee

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.