VIDEO: Má budoucnost dron s revolverem? Nezákonné, ale účinné

VIDEO: Má budoucnost dron s revolverem? Nezákonné, ale účinné
Autor fotografie: YouTube/ screenshot
18 / 07 / 2015, 10:00

AKTUALIZOVÁNO / Federální letecký úřad a americká policie zahájily vyšetřování, zda se autor videa a ozbrojeného dronu nedopustil trestného činu.

18.7.2015 / Server nbcconnecticut.com dnes zveřejnil informaci, že 18ti letý mladík Austin Haughwout, student technické univerzity je vyšetřován pro podezření ze spáchání několika trestných činů. Jeho otec uvedl, že použitá zbraň je jeho a že testovali se synem dron na svém pozemku. Jeho syn si vydělal zveřejněním na internetu asi 1500 dolarů a chce je použít na další výzkum. "Přestože se nezdá, že by oba porušili nějaké zákony, jenom myšlenka na "létající zbraň" je velmi zneklidňující", uvedla místní policie.

17.7.2015 / Instalace zbraňových systémů na bezpilotní letadla není nic neobvyklého. Podomácku vyrobený dron s poloautomatickou zbraní je řízen iPhonem.

Vojenské drony jako třeba MQ-1 Predator, který primárně využívá americké vojenské letectvo, jsou používány už od roku 1990. Nejdříve byly určeny pro letecký průzkum, ale nakonec se osvědčily jako efektivní zbraň .

Velitel IS zabit při útoku bezpilotním letounem

Drony mají ochránit evropské hranice. Nejmodernější technologie proti pašerákům

Čeští vojáci používají v Afghánistánu nové drony

Na myšlence není nic nového, ale uživatel  Hogwit  zveřejnil minulý pátek na YouTube video, které shlédlo už přes 300 tisíc uživatelů. Na podomácku vyrobený dron- kvadokoptéru nainstaloval poloautomatickou ruční zbraň, a může střílet, aniž by byl "fyzicky" přítomen. Dron si evidentně poradil i se zpětným rázem při výstřelu.

Zdroj YouTube, Hogwit

Podobné využití dronu je podle serveru theverge.com nejen "nemravné", ale podle předpisů amerického FAA (Federální úřad pro letectví) samozřejmě i nezákonné "Směrnice FAA výslovně zakazují montáž jakýchkoliv zbraní na civilní letadla."

Ani tento zákaz neodradil některé vývojáře od podobných konceptů. V dnešní době není v USA žádný problém zakoupit libovolný dron a je možné i legálně získat střelnou zbraň. Potom už záleží jen na šikovnosti kutila. O stejném nápadu jsme psali v článku "Dron s kulometem - fake nebo realita?"

V roce 2013 se na YouTube objevilo propagační video na Samsung Galaxy S4, kdy dron byl rovněž vybaven Coltem ráže 45. Otázkou je, nakolik to byl fake ;-)

Zdroj YouTube, ClearPlexCorp, theverge.com

Psali jsme také:

3D brýle a závody dronů v opuštěných průmyslových objektech - super zábava z Austrálie

Záběry jako z Hvězdných válek - souboje dronů jsou realitou

Bezpilotní letadla už nebudou přistávat. Boeing patentoval nový systém napájení

I zloději začali používat drony

Policie bude používat na demonstranty drony s pepřovým sprejem

 

Tagy článku