Video: Marocký program ukazuje ženám, ako skryť make-upom domáce násilie

Video: Marocký program ukazuje ženám, ako skryť make-upom domáce násilie
Autor: Screenshot/Youtube
01 / 12 / 2016, 06:30

Marocká televízna stanica 2M, svojim programom, ktorý vysielala v denných hodinách, vyvolala pobúrenie.

V jednom zo svojich programov vysielala návod pre ženy v domácnosti, jeho hlavnou úlohou bolo ukázať marockým ženám, ako efektívne zakryť modriny na tvári, spôsobene domácim násilím.

Program mal názov Sabihayat, aj napriek veselému tónu, ktorý moderátori zachovali, vyvolal tento program obrovské pobúrenie.
Tento program vyvolal aj vznik petície na servery Change.org.

Autorka petície, uvádza:

''Ako marocké ženy a feministické aktivistky a v mene marockého ľudu, odsudzujeme myšlienku normalizácie násilia na ženách. Požadujeme prísny postih pre program Sabihayat a kanál 2M.''

Písali sme: 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace