VIDEO: Masakr, který se nikdy nestal. Trumpova poradkyně se ztrapnila v přímém přenosu

VIDEO: Masakr, který se nikdy nestal. Trumpova poradkyně se ztrapnila v přímém přenosu
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Kellyanne Conwayová
04 / 02 / 2017, 09:30

Kellyanne Conwayová si připsala ,,další" trapas, tentokrát v přímém přenosu.

Jedna z poradkyň Donalda Trumpa Kellyanne Conwayová se blamovala před miliony diváků v rozhovoru pro televizi MSNBC. Aby obhájila kontroverzní Trumpův příkaz ohledně zákazu vstupu občanů z vybraných muslimských zemí, sebevědomě prohlásila překvapenému moderátorovi, že iráčtí migranti v roce 2011 spáchali teroristický útok ve městě Bowling Green v Kentucky.

Problém je v tom, že se tento ,,teroristický" útok se nikdy nestal. V roce 2011 se sice dva Iráčané radikalizovali, ale útok nakonec neprovedli.

,,Vsadím se, že pro většinu lidí je zbrusu nová informace to, že prezident Obama uvalil šestiměsíční zákaz na irácký uprchlický program potom, co se dva Iráčané radikalizovali a byli ,,mozky masakru" v Bowling Green," prohlásila v rozhovoru Conwayová. Ministerstvo spravedlnosti ale Iráčany nikdy ani neobvinilo z plánování teroristického útoku. Když ministerstvo v roce 2012 oznamovalo jejich obvinění, prohlásilo: „Ani jeden z nich nebyl obviněn z přípravy teroristických útoků v USA.“

Conwayová se snažila tímto ,,fiktivním" krveprolitím bránit kontroverzní Trumpův příkaz, který zakazuje na 90 dní vstup do USA občanům sedmi vybraných muslimských zemí. Sám Trump prohlašuje, že je to ryze z bezpečnostních důvodů a zákaz není v žádném případě namířen proti muslimům.

 

psali jsme:

Syřané nesmějí vstoupit do odvolání na půdu USA. Trump pozastavil přijímání migrantů

Trumpova poradkyně označila lež za alternativní fakta

 

Zdroj: independent.co.uk

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.