VIDEO: Masakr na koncertě v Manchesteru: nejméně 22 mrtvých po mohutném výbuchu. Předtím neproběhly téměř žádné bezpečnostní prohlídky, řekla česká studentka

VIDEO: Masakr na koncertě v Manchesteru: nejméně 22 mrtvých po mohutném výbuchu. Předtím neproběhly téměř žádné bezpečnostní prohlídky, řekla česká studentka
Autor fotografie: ilustrační obrázek|Popisek: právě se stalo
23 / 05 / 2017, 07:00

Nejméně 22 mrtvých a 59 zraněných si vyžádala mohutná exploze v multifunkční hale v britském Manchesteru.

/AKTUALIZOVÁNO/ Při výbuchu v multifunkční hale v Machesteru zemřelo nejméně 22 lidí, dalších 59 bylo zraněno. Policie dnes ráno potvrdila, že se jednalo o teroristický útok, kdy se měl v davu odpálit sebevražedný útočník. Ten měl mít podle policie na sobě improvizované výbušné zařízení. Policie prohlásila, že teroristický útok spáchal nejspíš ,,osamělý vlk", který ale mohl mít komplice. O pachateli zatím nezveřejnila žádné informace. K útoku se však již dopoledne přihlásil Islámský stát. Podle informací Radiožurnálu, který hovořil se studentkou Nikolou Trochtovou, a jež byla přímo na místě, nebyla v multifunkční hale dostatečná bezpečnostní opatření. Pracovníci bezpečnostní služby podle studentky nedostatečně kontrolovali osobní věci či batohy návštěvníků koncertu.

 

Tam koncertovala americká zpěvačka Ariana Grandeová. Policie oznámila, že výbuch vyšetřuje jako teroristický útok, tuto informaci však ještě nepotvrdila. Podle policie došlo k explozi včera před 11:00.

Na místo incidentu se sjíždějí sanitky, bilance krveprolití zřejmě není konečná. Na koncertě bylo v době výbuchu přítomno asi 20 000 lidí, většina z nich byla dětí.

 

Podrobnosti připravujeme...

psali jsme:

Další teroristický útok ve Francii? Střelec na útěku

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.