VIDEO: Metrákový granát z druhé světové války se našel v brněnské ulici

VIDEO: Metrákový granát z druhé světové války se našel v brněnské ulici
Autor: Policie ČR|Popisek: Granát
19 / 01 / 2022, 12:45

Při výkopových pracích v jedné z brněnských ulic byl nalezen granát z druhé světové války o hmotnosti 100 kg.

V brněnské ulici Kozákova byl nalezen ve středu dopoledne stokilový granát z druhé světové války. Překvapený majitel jednoho z domů na něj narazil na dvorku pod zemí při výkopových pracích. Kvůli události muselo být podle policie evakuováno 116 lidí z okolních objektů.

Na místo později přijeli policisté i s pyrotechnikem, policii doprovodili také hasiči. S jejich pomocí byl granát vyzvednut a předán pyrotechnikovi.

Ten potvrdil, že se skutečně jednalo o granát pocházející z druhé světové války. Pyrotechnik následně granát deaktivoval a odvezl k likvidaci. Tím skončil tříhodinový policejní zásah. Při něm nedošlo k žádnému zranění.

Zdroj: Policie ČR

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace