Video: Microgun od Empty Shell v akci

Video: Microgun od Empty Shell v akci
Autor fotografie: Empty Shell Llc|Popisek: Malý Gatling v celé své kráse
21 / 01 / 2018, 12:30

XM556 Microgun byl navržen a zkonstruován okolo standardního náboje NATO 5,56 mm. Díky tomu je tento rotační kulomet výrazně menší a lehčí než jeho velký bratr M134 od General Electric. Palebná síla ale zůstává i tak čtyřikrát větší, než u jakékoliv automatické zbraně této ráže.

XM556 je zcela nová zbraňová platforma, která byla navržena od nuly. Díly zbraně nejsou menší napodobeninou většího systém M134 od General Electric, ale byly navrženy speciálně pro tuto zbraň tak, aby byly odstraněny stávající známé problémy s M134. Mnoha dalších vylepšení zvýšily nejen životnost, ale snižily i opotřebení a zvýšily spolehlivost zbraňové platformy. Některé příslušenství určené pro M134 bude spolupracovat i s microgunem XM556 Microgun, aby bylo jeho přijetí na trh jednodušší.

Psali jsme: Video: Jill Hensley a minigun ráže 7,62 mm v akci

První prototyp kulometu s rotačními hlavněmi sestrojil Richard Jordan Gatling v roce 1861, tedy během Americké občanské války a patent na něj získal v dalším roce. Hlavně Gatlingova kulometu byly rozmístěny symetricky okolo středové hřídele a v původní verzi byl ovládán dvěma vojáky. Střelec otáčel klikou, kdy pootočení hlavní zasunulo náboj do prázdné komory, došlo k výstřelu a nábojnice byla odhozena. Pomocník přidával střelivo. Takto mechanicky ovládaná zbraň měla kadenci až 300 ran za minutu.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

 

Zdroj: Empty Shell 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.